IWC Schaffhausen to firma legenda. Historia marki sygnującej szwajcarskie zegarki powstające początkowo według zaawansowanej, jak na XIX-wieczne możliwości technologii, rozpoczęła się w 1868 roku. Z połączenia sił 27-letniego amerykańskiego zegarmistrza i inżyniera Florentine Ariosto Jonesa oraz przedsiębiorcy Johanna Heinricha Mosera powstała koncepcja założenia znanej do dziś firmy International Watch Company (IWC).
Serwis Wrzeciono Czasu nieustannie rozwija się, dbając o jak najwyższą jakość usług. Dlatego też uzyskaliśmy 10. już w naszym portfolio autoryzację – tym razem właśnie od marki IWC. Co warto o niej wiedzieć?
IWC – producent mechanizmów do zegarków kieszonkowych na rynek amerykański
O początkowym sukcesie marki IWC zadecydowała przede wszystkim doskonała, nowoczesna organizacja pracy oraz zaawansowane technicznie maszyny sprowadzone z USA przez Jonesa. Produkowane przez niego zegarki miały niezwykle precyzyjne mechanizmy, które śmiało mogły konkurować z najbardziej luksusowymi czasomierzami z zachodniej części Szwajcarii. Pech chciał, że przedsiębiorca niewłaściwie ulokował pieniądze, co doprowadziło firmę na skraj bankructwa. Znaczący wpływ miało tu także nałożenie przez amerykański Kongres cła na towary z Europy. Jones został więc zmuszony do sprzedania biznesu, który kilka lat później na bankowej licytacji nabyła rodzina Rauschenbachów.
Rozkwit marki IWC
Wykupienie firmy przez Rauschenbachów sprawiło, że zyskała ona drugą szansę na rozwój i doskonale ją wykorzystała. Zegarki IWC zyskały uznanie w oczach Klientów z Nowego Yorku, Paryża, a nawet Pekina, którzy potrafili docenić urok mechaniki precyzyjnej.
Już w 1885 roku austriacki wynalazca Pallweber wprowadził do czasomierzy IWC nazwany jego nazwiskiem rewolucyjny system wskazujący godziny oraz minuty w sposób digitalny za pomocą tarcz obrotowych. Jedynie wskazówka sekundnika działała tu w tradycyjny sposób.
Kolejnym udoskonaleniem zegarków było opatentowanie przez Alberta Pellatona, dyrektora pionu technicznego w IWC, systemu automatycznego naciągu sprężyny, który jest z powodzeniem wykorzystywany do dziś. Dzięki temu wachnik uzupełniał po raz pierwszy zapas energii w zegarku podczas ruchu ręki w obie strony.
Beta 21– pierwszy mechanizm kwarcowy
Koniec lat 60. sprawił, że firma IWC zaczęła prowadzić prace nad pierwszym mechanizmem kwarcowym. Beta 21 miał być odpowiedzią na próby wprowadzenia do sprzedaży tanich czasomierzy japońskich. Po raz pierwszy zastosowano go 1969 roku w nowej linii zegarków Da Vinci. Jednak był to tylko epizod i wkrótce marka powróciła do swoich korzeni, produkując najwyższej klasy zegarki mechaniczne.
W ofercie serwisu ze szwajcarskimi luksusowymi zegarkami Wrzeciono Czasu Klienci z Warszawy czy Gdańska znajdą nie tylko fachową pomoc dotyczącą naprawy, czy konserwacji czasomierzy. Prowadzimy również sklep, w którym można zakupić wybrane modele w atrakcyjnych cenach, takie jak IWC Pilot Spitfire Edition JU AIR czy IWC Portuguese F.A. Jones. Zapraszamy!