Moje konto

Piramida prestiżu zegarków – poznaj najbardziej luksusowe marki zegarków

Ekskluzywne, szwajcarskie zegarki męskie są częstym wyborem popularnych sportowców.

Picture of Wrzeciono Czasu

Wrzeciono Czasu

2022-01-28

Chcesz nabyć ekskluzywny zegarek na rękę cechujący się najwyższą jakością, ale nie wiesz, na jakiego producenta się zdecydować? Planujesz zainwestować w czasomierz luksusowej marki i potrzebujesz pomocy w wyborze tej najbardziej prestiżowej? W takim razie koniecznie powinieneś się zapoznać z piramidą prestiżu zegarków, która stanowi ranking marek zegarków z całego świata – na jej szczycie znajduje się ta najbardziej ekskluzywna, która osiągalna jest wyłącznie dla osób dysponujących bardzo imponującym majątkiem.

Budowa piramidy zegarków – o czym świadczy?

Fakt, że ranking marek zegarków przybiera kształt piramidy, nie jest przypadkowy. Został on zobrazowany w taki sposób, aby pokazać, że na samym – trudno dostępnym – szczycie znajduje się ta najbardziej prestiżowa marka, z kolei im niższy poziom piramidy, tym prestiż posiadania zegarka danej marki spada, a jego dostępność dla szerokiego grona odbiorców jest coraz większa. Co ważne, o pozycji danej marki w rankingu świadczy kilka czynników – zarówno cena zegarków, jak i historia czy kunszt wykonania.

Najnowsza piramida prestiżu zegarków – najlepsze marki w 2021 roku

W tegorocznym rankingu znalazło się miejsce zarówno dla wyjątkowo luksusowych modeli, jak i dla tych bardziej budżetowych. Na samym dole piramidy prestiżu zegarków uklasyfikowały się takie marki jak Timex, Fossil, Citizen czy Tissot. Na wyższym poziomie znajdziemy np. zegarki Seiko, a nad nimi Omegę i Rolexa. Miano najbardziej prestiżowych, dostępnych wyłącznie dla nielicznych, trafia do Patek Philippe oraz Vacheron Constantin. Te dwie ostatnie to najbardziej prestiżowe marki zegarków, które niezaprzeczalnie stanowią synonim luksusu i ekskluzywności. Właśnie dlatego są tak bardzo pożądane przez kolekcjonerów oraz miłośników zegarmistrzostwa na najwyższym poziomie.

Wrzeciono Czasu – sklep ze szwajcarskimi zegarkami

Jeśli przedstawiona piramida prestiżu zegarków zainspirowała Cię do zakupu ekskluzywnego zegarka na rękę, to w naszym sklepie z luksusowymi zegarkami w Warszawie z pewnością znajdziesz model wybranej przez siebie marki. Dysponujemy bowiem starannie wyselekcjonowanym asortymentem zegarków renomowanych marek, które znalazły się w rankingu na zaszczytnych miejscach. Ich posiadanie świadczy o prestiżu i zamiłowaniu do wysokiej jakości dóbr luksusowych. Zapraszamy do kontaktu.